Pompy ciepła serii Aquarea marki Panasonic to urządzenia cieszące się zaufaniem na całym świecie. Bezkompromisowa japońska jakość sprawia, że urządzenia cechują się wysokim współczynnikiem niezawodności. Poszczególne elementy wchodzące w skład pompy ciepła poddawane są licznym próbą trwałości i stabilności pracy. Pompy ciepła Panasonic Aquarea przyczyniają się do poprawy wydajności energetycznej budynku: obniżą koszty eksploatacji oraz oferują możliwość elastycznego sterowania systemem CO i CWU z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Aquarea Smart Cloud.
Dobór mocy urządzenia poprzedzony jest obliczeniem OZC budynku(tzw OZC: obliczenie zapotrzebowania cieplnego). Nie posiadasz charakterystyki energetycznej? Nic nie szkodzi. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonu lub maila: biuro@wentek.pl. W odpowiedzi wyślemy ankietę z pytaniami. Na jej podstawie obliczmy OZC oraz dobierzemy optymalną pompę ciepła, pozostały i osprzęt do kotłowni. Nasi doradcy szczegółowo wyjaśnią wszelkie aspekty związane z instalacją. Pompy ciepła świetnie sprawdzają się nie tylko w nowych, ale istniejących (modernizowanych) budynkach z ogrzewaniem grzejnikowym.
Zadzwoń: +48791286344
Wśróch najważniejszych cech pomp ciepła Panasonic Aquarea generacji J z ekologicznym czynnikiem R32 wymienić należy: spełnienie wymogów klasy energetycznej A+++ (modele o mocy 3kW i 5kW), temperatura wody 60 st. C, kompaktowe wymiary jednostki typu All-in-one, cicha, bezobsługowa praca. Pompy ciepła serii Panasonic Aquarea pracują wydajnie bez względu na warunki pogodowe: w temperaturze zewnętrznej do -20 st. C. Sterownik urządzenia umożliwia integrację z fotowoltaiką, niezależne sterowanie dwoma strefami grzewczymi, pracę w układzie biwalentnym (z dodatkowym źródełm ciepła np kocioł gazowy, węglowy, olejowy czy kominek)
Pompy ciepła jako podstawowe źródło grzewcze sprawdzą się zarówno w nowych oraz modernizowanych budynkach, w których wymagana jest większa moc grzewcza np Panasonic Aquarea T-CAP (możliwość utrzymania mocy wyjściowej przy temp. zewnętrznych do -20 st. C). Pompy ciepła Aquarea można zintegrować z instalacją solarną czy fotowoltaiczną, co przekłada się na dodatkową sprawność układu oraz obniża koszta eksploatacji. Skorzystaj z rządowych programów i ulg: Program Czyste Powietrze oraz Ulga Termomodernizacyjna: czyli możliwość odliczenia od podatu dochodowego wydatków poniesionych na termomodernizację budynku.
Układ biwalentnego charakteryzuje się wykorzystywaniem dwóch źródeł ciepła. Poza pompą ciepła istnieje co najmniej jedno tradycyjne źródło ciepła np kocioł gazowy, węglowy czy olejowy. Istnieje kilka algorytmów pracy takiego układu: równoległy czy kaskadowy (uruchamia się gdy pojawia się potrzeba dodatkowej mocy cieplnej). Sercem układu jest zwykle zbiornik buforowy.
Nasza firma posiada akredytację na dobór, montaż, uruchominie oraz diagnostykę pomp ciepła marki Panasonic. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wyceną: zachęcamy do kontaktu.
Zadzwoń: +48791286344
Montaż pompy ciepła typu powietrze-woda nie wymaga dodatkowych kominów, podłączenia gazu, dużej powierzchni kotłowni. Specyfikacja przyłącza elektrycznego uzależniona jest od rodzaju urządzenia. Podłączenie elektryczne powinno zostać wyciągnięte do miejsca montażu jednostki wewnętrznej. Wymagane są dwa kable zasilające na oddzielnych bezpiecznikach: do zasilania pompy ciepła oraz grzałki elektrycznej (patrz tabela niżej)
Optymalizacji pracy sprężarki (umożliwienie osiągnięcia optymalnej wydajności co następuje zwykle po kilkunastu minutach od uruchomienia, uniknięcie taktowania czyli częstego uruchamiania i krótkiej pracy) należy zapewnić minimalny zład wody. Zbiornik CWU powinien być wyposażony w wężownicę o zwiększonej powierzchni. Optymalna powierzchnia wężownica dla zbiornika CWU o pojemności 200 litrów to min. 2 m kw. Patrz tabela niżej.
Seria pomp ciepła Aquarea High Performance sprawdzą się w nowych, energooszczędnych budynkach z ogrzewaniem podłogowym. Charakteryzują się wysoką sprawnością. COP (czyli stosunek wyprodukowanego ciepła do ilości zużytej energii elektrycznej) dla temperatury wody grzewczej 35 st. C w temp +7 st. C wynosi 5,33. 1kW zużytej energii elektrycznej jest w stanie wyprodukować 5,33kW energii cieplnej (na przykładzie Panasonic High Performance model KIT-ADC03JE5, poniżej przykładowy schemat takiego układu). Atutem jest również możliwość ograniczenia hałasu jednostki zewnętrznej. Sterownik zotał wyposażony w tryb cichej pracy nocnej.
Pompy ciepła serii Panasonic Aquarea T-CAP cechują się wysokią sprawnością nawet w niskich temperaturach. Mogą zastąpić tradycyjny kocioł węglowy, olejowy, gazowy. Sprawdzą się do zasilania nie tylko ogrzewania płaszczyznowego ale również tradycyjnych grzejników naściennych i klimakonwektorów. Urządzenie współpracuje z instalacją solarną. Wśród interesujących funkcjonalności należy wymienić tryby wakacyjny, osuszanie betonu, zużycie energii elektrycznej. Jednostki serii T-CAP dedykowane są zarówno do nowych oraz modernizowanych budynków, w których wymagane jest zapewnienia dużej mocy wyjściowej. Eliminuje to konieczność stosowania przewymiarowanych jednostek grzewczych. T-CAP utrzymuje moc wyjściową przy temp. zewnętrznej -20 st. C, bez konieczności wspomagania grzałką elektryczną (dla temp. zasilania CO 35 st. C). Urządzenie wyposażone jest w sprężarkę inwertorową, która odpowiada za regulację wydajności w zależności od bieżącego zapotrzebowania. Poniższy schemat prezentuje przykładowy układ z wykorzystaniem Panasonic T-CAP 9kW, zasilany napięciem trzy fazowym. Układ obsługuje dwie strefy grzewcze o różnych temperaturach zasilania (podłogówka i grzejniki naścienne)
Seria Aquarea ALL-IN-ONE to nowa generacja pomp ciepła marki Panasonic przeznaczona do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej. Umożliwiają sterowanie dwustrefowe. Wyposażone są w dwa obwody grzewczymi z różnymi nastawami temperatury wody centralnego ogrzewania. Cała kotłownia znajduje się w jednym urządzeniu. Sprawdzi się zwłaszcza w budynkach w których centralne ogrzewanie składa się z podłogówki (około 35 st. C na zasilaniu) oraz ogrzewania grzejnikowego (około 50-55 st. C na zasilaniu). Jest to możliwe dzięki wbudowanemu zaworowi mieszającemu. Pobierz katalog Panasonic All-in-one. Schemat takiej instalacji znajduje się poniżej
Pompy ciepła generacji H i J mają możliwość współpracowania z panelami fotowoltaicznymi. Wykorzystuje się w tym celu dodatkowy moduł sterujący. W dużym skrócie zapotrzebowanie pompy jest dostosowywane w czasie rzeczywistym do produkcji energii elektrycznej przez fotowoltaikę.
Przydatną funkcjonalnością jest współpraca z układem solarnym, wykorzystywanym zarówno do wspomagania ogrzewania CO oraz CWU. W poniższym schemacie zaprezentowany został układ z pompą ciepła i solarami wspomagającymi zasilanie zasobnika CWU.
Aquarea Smart Cloud to aplikacja umożliwiająca sterowanie ogrzewaniem z dowolnego miejsca z dostępem do sieci Internet. Wśród wybranych funkcjonalności wymienić należy: monitoring zużycia energii, sterowanie CO/CWU, monitoring stanu urządzenia, programowanie pracy, statystyka energetyczna, powiadomienia o błędach, wizualizacje.
Naszymi klientami są inwestorzy biznesowi oraz indywidualni z Lublina, Chełma, Zamościa oraz całego województwa lubelskiego. Montaż pompy ciepła w Lublinie lub innej miejscowości, poprzedzony jest zwykle wizytą techniczną instalatora.
Zadzwoń: +48791286344
Nasze usługi skierowane są dla klientów z całego kraju. W szczególnośći: Łęczna, Krasnystaw, Zamość, Lubartów, Włodawa, Kraśnik, Nałęczów, Parczew oraz pozostałych miejscowości z tego obszaru.
© Copyright 2020 All Rights Reserved. Wentek NIP: 5651316729