Różnorodna oferta

Posiadamy różnorodną ofertę urządzeń z przeznaczeniem do wentylacji mechanicznej do domu, mieszkania, biura, urzędu, szkoły, przedszkoli, szkół, żłobków, lokali usługowych, mniejszych oraz większych obietków. Usługa montażu wentylacji mechanicznej jest kompleksowa. Doradzamy w zakresie doboru optymalnej centrali wentylacyjnej. Projektujemy systemy wentylacyjne. Montujemy wentylację mechaniczną w umówionym wcześnie terminie. Zajmujemy się również serwisowaniem, konserwacją systemów wentylacji.

Zawsze na bieżąco z trendami i nowinkami technicznymi

Staramy się być zawsze na bieżąco z obowiązującymi trendami, nowinkami technicznymi w dziedzinie rekuperacji, po to aby móc dostarczyć optymalne rozwiązania, które podniosą jakość powietrza w pomieszczeniach i będą służyły swoim użytkownikom przez długie lata. Sprawnie działająca rekuperacja to nie tylko poprawa jakości życia, ale również pozytywny wpływ na zdrowie, możliwość pozbycia się wilgoci, pary wodnej, nieprzyjemnych zapachów czy pleśni. Zalet wentylacji mechanicznej jest wiele np szybciej schnące prawnie czy efektywniejsze palenie w kominku

Zamów darmową wycenę!

Masz wątpliwości jaką wybrać centralę wentylacyjną? Czy w Twoim budynku isnieje możliwość zamontowania wentylacji mechanicznej? Umów się na spotkanie z naszym doradcą technicznym na darmową, niezobowiązującą wycenę wszystkich prac.

Wyślij nam projekt swojego domu, biura, mieszkania

Jeżeli jesteś na etapie budowy domu, biura lub innego rodzaju obiektu i posiadasz projekt - wyślij go na naszego maila. Wykonamy projekt w którym zaproponujemy rozwiązania techniczne, umiejscowienie centrali wentylacyjnej, czerpni, wyrzutni, odpływu skroplin. Policzymy zapotrzebowanie na powietrze całego obiektu oraz poszczególnych pomieszczeń.

Odzyskaj nawet do 95% energii cieplnej

Nowoczesne centrale wentylacyjne są w stanie odzyskać do 95% energii. Dlatego tak istotną kwestią jest optymalne poprowadzenie kanałów wentylacyjnych, czerpni, wyrzutni, umiejscowienie rozdzielaczy, doboru odpowiedniej izolacji termicznej, aby zwiększyć sprawność centrali wentylacyjnej.

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Rekuperacja to szczególny rodzaj wentylacji mechanicznej w której wymiennik ogrzewa powietrze z zewnątrz z wykorzystaniem ciepłego powietrza z wewnątrz budynku. Działamy na terenie całego kraju, a w szczególności instalujemy w Lublinie, Rzeszowie, Chełmie, Zamościu, Białymstoku, Radomiu, Kraśniku

Jak działa wentylacja mechaniczna?

Coraz częściej domyenergooszczędne są na tyle szczelne, że wentylacja grawitacyjna, nie ma w nich racji bytu. Po prostu nie spełni swojej funkcji. Alternatywą jest wentylacja mechaniczna. Szczelna izolacja termiczna domów energooszczędnych, z jednej strony daje wysoki współczynnik efektywności termicznej, ale konsekwencją jest eliminacja naturalnego obiegu powietrza. Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, jest więc w takich budynkach koniecznością. Powietrze w wentylacji mechanicznej tłoczone jest z wykorzystaniem dwóch wentylatorów, które powinny być na tyle ciche, aby nie przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu. Powietrze nawiewane z zewnątrz, przepuszczane jest przez wymiennik, filtr powietrza (powietrze oczyszczane jest z grzybówk, szkodliwych pyłów innych nieczystości). Dostarczane jest za pośrednictwem rozdzielaczy i kanałów wentylacyjnych do tzw czystych pomieszczeń (sypialni, salonu, biura). Powietrze przchodzi przez części wspólne np korytarz i podcięcia wentylacyjne w drzwiach, i usuwane jest za pośrednictwem anemostatów w tzw pomieszczeniach brudnych (czyli takich które generują parę czy nieprzyjemne zapachy): łazienka, garderoba, kuchnia, spiżarnia.

Funkcjonalności central wentylacyjnych

Wśród ciekawych funkcjonalności wentylacji mechanicznych wymienić należy takie jak funkcja kominka, czyli wstrzymanie wentylatora wywiewu oraz jest zatrzymywany, a uruchamiany (na pełnej mocy) wentylator nawiewu. Nadmiarowe powietrze przepuszczane jest przez kominek i dzięki temu powstaje ciąg. Nie wydostają się zanieczyszczenia z kominka. Czujnik CO2: jest to bardzo ciekawa opcja wewnątrz budynku. Rekuperator mierzy na bieżąco jakość powietrza i w sytuacji gdy powstaje zbyt duża ilość dwutlenku węgla, to zwiększa moc, aż do jego usunięcia. Uruchomienie wentylatora w trakcie i po kąpieli, czyli w chwilach gdy powstaje duża ilość pary wodnej, wilgoci którą trzeba sprawnie usunąć na zewnątrz budynku.

Nagrzewnica

Nagrzewnica wstępna, to element który znajduje się w większości wentylacji mechanicznych. Nagrzewnica zapewnia ochronę przeciwzamrożeniową oraz zapewnia ciągłą pracę urządzenia nawet podczas głębokich mrozów, sięgająych -20 st. C. Nagrzewnica redukuje koszty eksploatacji. Czujniki temperatury płynnie dobierają moc grzałki w taki sposób, aby wymiennik nie uległ zamrożeniu.